Zvýšily se vám splátky hypotéky nad únosnou hranici? Banky nabízejí úlevy

Bojujete se splátkami hypotéky? Refixovali jste a nová výše splátek je nad vaše možnosti? Může se s bankou domluvit na snížení či odkladu splátek, ale nebude to zadarmo. Zaplatíte záznamem v registrech.

Rok 2022 tedy skutečně domácím rozpočtům nepřeje. Energie letí prudce nahoru, ceny zboží i pohonných hmot jakbysmet, stejným tempem rostou i úrokové sazby na hypotékách. Kdo nyní aktuálně řeší refixaci úrokových sazeb na další roky, dostává od bank nabídku na úrokovou sazbu na nemilosrdných cca 6 % ročně u fixace na 5 let, což na měsíční splátce může způsobit zdražení až o třetinu oproti původní výši.  Jsme na nejvyšším úročení od počátku nového století, vlastně i tisíciletí.

Proto banky začínají tušit, že někteří klienti mohou začít mít problémy se splácením a připomínají jim,  že existují způsoby, jak přizpůsobit výši měsíční splátky hypotéky vašim momentálním možnostem. Je však třeba si říct, že každá taková pomoc má svá negativa a také něco stojí.

Zdroj: Mesec.cz, více informací se dočte zde:
https://www.mesec.cz/clanky/zdrazily-vam-splatky-hypoteky-nad-unosnou-hranici-banky-nabizeji-ulevy/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz