Při koupi nemovitosti nezapomeňte zmapovat vnitřní dispozice

Ať je to dům nebo byt, při koupi za účelem bydlení rozhoduje počet místností, které jsou k využití. Kolik jich budete potřebovat, zřejmě víte. Ovšem někdy jsou mylné představy o tom, že lze všechny příčky vybourat a dispozice přestavět tak, aby vyhovovaly nové domácnosti. Proto již při prohlídce nemovitosti zjistěte, zda vám bude daný stav vyhovovat.

Když někdy člověk vidí, jak stavebníci vybourají celý vnitřek domu a nechají pouze plášť, napadá je, že veškeré příčky lze jakkoli změnit, vybourat a přizpůsobit potřebám rodiny. Ne vždy to tak je. Některé zdi jsou nosné, a ty měnit nelze. Některé příčky je ale možné vybourat a vystavět jinde. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Co je a co není příčka
Příčkou se laicky označuje svislá nenosná konstrukce v domě, která rozděluje prostor na místnosti. Jediné, co musí nést, je vlastní váha, případně zařizovací předměty či nábytek, které s příčkou spojíte.

Zdroj: realitymorava.cz, více se dozvíte zde:
https://www.realitymorava.cz/realitni-zpravodaj/2217-pri-koupi-nemovitosti-nezapomente-zmapovat-vnitrni-dispozice?fbclid=IwAR2eKEU__9L5XQZx3yVhNyf2vE1zeEUGWHhazKlGd18hecxKj3W3K0hXfoo