Krize zvyšuje zájem o výstavbu domácích fotovoltaik. Kdy potřebujete stavební povolení?

Proces výstavby fotovoltaických zdrojů v České republice je třeba výrazně zrychlit, shodují se experti. Již dnes není pro řadu domácích elektráren zapotřebí stavebního povolení. Připravovaná novela má povolovací procesy dále zjednodušit.

Drahá energie vede k růstu zájmu o domácí fotovoltaiky v Česku

Jak vyplývá z dat Solární asociace, jen za první pololetí bylo letos v České republice připojeno 9 354 solárních elektráren s výkonem 74,8 MW, tedy přibližně o dvě stě procent více než v prvním pololetí loňského roku. Celkem zhruba 8 500 elektráren bylo vystavěno na rodinných domech. Zvýšenému zájmu nahrávají podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám.

„Fotovoltaika je pro lidi a firmy dnes často nejsnazším a nejrychlejším způsobem, jak snížit náklady na energie a pomoci v boji proti závislosti na ruském plynu,“ připomíná výkonný ředitel Solární asociace Jan Krčmář, podle něhož je však třeba nejen dotovat výstavbu, ale také urychleně odstranit bariéry pro rychlý rozvoj fotovoltaik.

Zdroj: e15.cz, více se dočte zde:
https://www.e15.cz/finexpert/bydlime/krize-zvysuje-zajem-o-vystavbu-domacich-fotovoltaik-kdy-potrebujete-stavebni-povoleni-1393450