Hypotéka se sazbou 1,9 % p.a.? I dnes ji můžete dostat, pokud máte štěstí na prodávajícího

Při jednání o koupi nemovitosti se zeptejte prodávajícího, zda sám ještě splácí hypotéku a u které banky ji má. Možná jste tak narazili na poklad.

Chcete koupit nemovitost a straší vás vysoké úrokové sazby u hypoték? Pokud jste si vyhlédli dům nebo byt a prodávající vám sdělil, že je na něm hypotéka, kterou bude muset bance doplatit, zbystřete.

Možná vás právě potkala takříkajíc „velká klika“. Nemusíte si nutně za všech okolností brát novou hypotéku. V době vysokých úrokových sazeb existuje cesta, jak přijít k nevídaně nízkým úrokům. Tou je převzetí stávající hypotéky jinou osobou. Pokud totiž kupujete nemovitost od majitele, který si na ni vzal hypotéku před dvěma a více lety, případně jí ještě stačil zajistit včasnou refixaci, můžete se dobrat k opravdu zajímavé sazbě.

Jestliže vám banka převzetí hypotéky schválí, znamená to, že ji převezmete i s původními podmínkami, především tedy původní úrokovou sazbou.

Na českém trhu tuto možnost poskytují jen čtyři banky: Česká spořitelna, Komerční banka, MONETA Money Bank a Oberbank. Protože se jedná (s výjimkou Oberbank) o velké banky, šance, že ji prodávající bude mít právě zde, je poměrně velká.

Zdroj: Mesec.cz, více informací se dočete zde:
https://www.mesec.cz/clanky/hypoteka-se-sazbou-1-9-i-dnes-ji-muzete-dostat-pokud-mate-stesti/?utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz