Hypoteční sazby bývají většinou dražší než v reklamě

Reklama v televizi nebo na plakátě může lákat na výhodnou hypoteční sazbu. Klient si spočítá, že to ještě jakž takž vychází, a vypraví se do banky. Jenomže tam většinou zjistí, že navržená sazba je vyšší. Cenu hypotéky totiž v konkrétních případech ovlivňuje několik významných faktorů.

„Navíc sazba není ve skutečnosti úplná cena úvěru, protože v ní nejsou další poplatky,” upozornil hypoteční specialista Petr Motáček.

Aktivní účet

Abyste získali slevu z úrokové sazby u hypotéky, požaduje většina bank současně založení běžného účtu. Zajímejte se ale o to, zda je tento běžný účet zdarma či nikoliv. Pokud je deklarován jako zdarma, tak za jakých podmínek.

Většinou se totiž musí jednat o „aktivní účet“. To znamená, že vám na něj musí chodit výplata nebo alespoň její část a musí být každý měsíc na účtu provedena nějaká transakce, například platební kartou.

Zdroj: Novinky.cz, více se dočte zde:
https://www.novinky.cz/finance/clanek/hypotecni-sazby-byvaji-vetsinou-drazsi-nez-v-reklame-40399510?fbclid=IwAR1Oaibo0VxpqEkPQcXCciv4CmueBFCoLUXnGcNDdy0LOOU7_ylJ26d4hBo