Co je to revolvingový úvěr a na co si dát pozor při jeho sjednávání?

Kontokorent, kreditní karty a další „nekonečné“ úvěry. Stále se obnovující úvěrový limit, tedy revolvingový úvěr, lze použít i jako alternativu faktoringu. Seznamte se s tím, jak funguje a na co si dát pozor.

Revolvingové úvěry jsou v bankovním sektoru dnes již zcela běžně nabízené produkty, které mají řadu výhod ve srovnání s klasickým jednorázovým úvěrem, a v byznysu tím pádem mají i své nezastupitelné uplatnění. Revolvingový úvěr je nicméně stále z podstaty věci úvěrem, který nachází oporu v občanském zákoníku. Pojďme se podívat na jeho specifika.

Charakteristika revolvingového úvěru

Revolvingový úvěr je úvěrem, který úvěrujícího zavazuje k poskytnutí úvěrovanému na požádání peněžní prostředky do určité výše s tím, že úvěrovaný má naopak povinnost poskytnuté peněžní prostředky vrátit a zaplatit za to úvěrujícímu úroky.

Zdroj: Mesec.cz, více se dočtete zde:
https://www.mesec.cz/clanky/co-je-to-revolvingovy-uver-a-na-co-si-dat-pozor-pri-jeho-sjednani/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss&fbclid=IwAR2wTJMdWqU-Ha1VS33DQxLhYjUTowO5GgLiMCVsxpae__sx9_6BWF-rIV0