Banky se vydaly na lov mladých. Zlevňují jim hypotéky

ČNB banky omezila v poskytování hypoték, finanční domy tak přicházejí s nabídkami, které by hypotéky opět zatraktivnily. Cílí na mladší lidi.

Hypoteční kohoutky přestávají téct a začínají kapat. Kombinací rostoucích sazeb a od dubna centrálně nastavených hypotečních limitů se vlastní bydlení stává nedostupným pro další lidi. Analýza společnosti Chytrý Honza například tvrdí, že na finance letos nedosáhne třetina žadatelů o hypotéku.

Některé banky se tak snaží hypotéky znovu zatraktivnit – aspoň pro někoho. Dvě ze tří největších se zaměřily na „mladé“, tedy lidi do 36 let, kteří už teď mají stran hypotečních limitů mírnější podmínky.

Zdroj: Seznamzpravy.cz, více informací se dočte zde:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-reality-hypoteka-banky-se-vydaly-na-lov-mladych-zlevnuji-jim-hypoteky-196280?fbclid=IwAR31SqeYdHhvzds9E3WmZkEkuy_LmPnkKG3me1HQ-wrz0iMWjSyONXVF884#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=IEEGpcWhbsb-202204041020&dop_id=196280&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz